Wiedza przyrodnicza jest kształtowana od najmłodszych lat, dlatego też w naszej szkole miało miejsce spotkanie z Panem myśliwym, Krzysztofem Krawczakiem z koła łowieckiego ,, Dzik” nr 21 z Warszawy.
Uczniowie szkoły podstawowej serdecznie przywitali Pana myśliwego, który chętnie przeprowadził prelekcję na temat dbania o las i dziką zwierzynę. Pan myśliwy opowiadał o swojej pasji – myślistwie.
Okazało się, że myśliwy to osoba zajmująca się gospodarką łowiecką zgodnie z prawem łowieckim i etyką łowiecką, czyli nie kłusownik!
,, Łowczym nie może zostać osoba, która nie kocha zwierząt” – mówił myśliwy.
Wielu zebranych uczniów nie wiedziało dokładnie na czym polega praca myśliwego, że jego praca to nie tylko polowania, ale również intensywna praca wykonywana na łowisku.
W dzisiejszych czasach konieczne jest regulowanie przez człowieka liczebności danego gatunku. Dawniej taka regulacja była w pewnym sensie naturalna. Dlatego koła łowieckie, a szczególności myśliwi utrzymują populację na jakościowo i ilościowo dobrym poziomie. Na wyznaczonych pastwiskach dla leśnej zwierzyny, myśliwi dokarmiają zwierzęta, prowadzą selekcyjne odstrzały zwierząt słabych czy chorych.
Pan myśliwy zaprezentował nam akcesoria łowieckie, strój, strzelbę, trofea z polowań, które wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród dzieci.
Dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i żywe słowo, jakie na pewno długo pozostanie w pamięci młodych słuchaczy.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz